Wokalista Życiorys

Założycielem i wokalistą zespołu HIM jest Ville Valo, który urodził się 22 listopada 1976 roku w Helsinkach. Tu również skończył liceum. Ze szkoły wieczorowej zrezygnował twierdząc, że go nudzi. Wtedy też rozpoczął naukę w klasie muzycznej, wybierając gitarę basową jako swój instrument.

Przygodę z muzyką rozpoczął, dzięki swojemu kuzynowi, który zapoznał go z takimi zespołami jak: KISS, Black Sabbath, czy też Iron Maiden. Jako osoba uzdolniona muzycznie interesował się także innymi gatunkami, były wśród nich reggae i blues.

Jego muzyczne początki sięgają połowy lat 80., kiedy to grywał z lokalnymi zespołami. Wśród nich były: B.L.O.O.D., Eloveena Boys, Kemoterapia. Po tym okresie przyszedł czas na założenie swojego własnego zespołu, który z czasem zaczął posługiwać się skróconą wersją swojej nazwy, czyli HIM. Wynikiem pracy twórczej jest 6 albumów, wśród których, jeden z nich w 2006 roku osiągnął status złotej płyty w USA. Było to niebywałe osiągnięcie, ponieważ żaden inny fiński zespół nie odniósł dotąd takiego sukcesu.

Comments are closed.