Ville Vallo Jako Artysta

Jest artystą nieprzeciętnym ze względu na to, że sam pisze teksty swoich utworów, jak również komponuje do nich muzykę. Oprócz tego on sam i jego zespół uważani są za twórców nowego gatunku muzycznego, jakim jest „Love metal”.

Gatunek ten polegał na połączeniu rocka z tekstami, opowiadającymi o miłości i śmierci. Oba te tematy stale się w nich przeplatają. Dodatkowo mowa jest o miłości bardzo tajemniczej, która nie ma szans na spełnienie, bo jest wręcz abstrakcyjna.

W zespole i swojej twórczości kreuje się na tajemniczą postać, co podkreśla nietypowym makijażem. Często maluje oczy na ciemno, jak również zdarza się, że używa czerwonej pomadki. Bardzo charakterystyczne jest dla niego nieograniczone palenie tytoniu na scenie, poza nią, a nawet podczas udzielania wywiadów. Jest on osobą chorą na astmę i mającą problemy z górnymi drogami oddechowymi, dlatego też takie ilości wypalanych papierosów są bardzo kontrowersyjne.

Ville Valo w swojej twórczości kreuje się na podobieństwo romantycznego Wertera, który był niezrozumiany przez jemu współczesnych.

Comments are closed.