Historia Zespołu

Him to zespół o rodowodzie fińskim. Został on założony przez wokalistę- Ville Hermanni Valo, w roku 1991 w Helsinkach. Oprócz wokalisty, w skład zespołu weszli jeszcze Mikko Lindströmem (obecny gitarzysta) oraz Mikko Paananenem (obecny basista). Wszyscy trzej będąc jeszcze nastolatkami postanowili, że wspólnie będą tworzyć muzykę. Założenie to udało im się zrealizować i z młodzieńczej miłości do muzyki powstał zespół, który w chwili obecnej ma już 20 lat.

Przez ten okres zespół wydał 7 albumów studyjnych, które niejednokrotnie otrzymywały status złotych i platynowych płyt. Pierwsza płyta była dostępna na rynku 3 listopada 1997 roku. Był to album pod tytułem: „Greatest Lovesongs Vol.666”. Był to ciekawy album zawierający 666 utworów, jeśli brać pod uwagę to, co wyświetlał odtwarzacz po włożeniu płyty. Tylko pierwsze 9 pozycji jest utworami muzycznymi, a reszta to 56 kawałków nagranej ciszy. Ostatni tj. 666 to nagranie dziwnych odgłosów, które zaburzają ciszę. Taki właśnie był pierwszy album grupy Him, która w szybkim tempie zdobyła popularność.

Zespół podczas swojej kariery przechodził różne zmiany, które dotyczyły ich składu. W obecnym składzie są: Ville Valo, Mikko „Linde” Lindström, Mikko „Migé” Paananen, Mika „Gas Lipstick” Karppinen, Janne „Burton” Puurtinen.

Comments are closed.